مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اسفند 1386 آغاز بکار نمود و در شهریور 1387 بصورت غیر مصوب در بیمارستان شهید چمران به فعالیت خود ادامه داد. با همت اعضای هیئت علمی مرکز و پیگیری مجدانه توسط ریاست مرکز و اعضاء و حمایت رياست محترم دانشگاه این مرکز در خرداد 1392 موفق به اخذ موافقت قطعی از معاونت تحقيقات و فناوری وزارت متبوع شد.

Feature Slides

موفقیت مركز تحقيقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برگزاری كنفرانس علمي بین المللی در کشور ایتالیا1396-5-14

مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همراهی تعدادی از دانشگاهها و مراکز علمی معتبر بین المللی اقدام به برگزاری یک کنفرانس علمی در زمینه نروساینس و جراحی های ستون فقرات کرد. این رویداد علمی در بیست و چهارم تا بیست و ششم جولای در شهر رم کشور ایتالیا برگزار گردید.

در این گردهمایی علمی بین المللی ، آقای دکتر مجید رضا فرخی رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز و استاد تمام جراحی مغز و اعصاب بعنوان سخنران کلیدی در زمینه نحوه درمان و اپروچ درمانی به بیماران مبتلا به ضایعه نخاعی گردنی ناشی از آرتروز گردنی به ارائه یک الگوریتم درمانی اقدام نمود که این شیوه پیشنهادی اخیراً در یک مجله معتبر علمی (World Neurosurgery) به چاپ رسیده است، ایشان بیان کردند در این کنفرانس علاوه بر سخنرانی هایی که در روز اول و سوم در زمینه بیماریهای ستون فقرات انجام شد، روز دوم کنفرانس به بیماریهای نرو ماسکولار ، الکترودیاگنوزیس و بیماریهای مغز و اعصاب اختصاص یافت و سخنرانان متعددی از کشورهای مختلفی در آن حضور و سخنرانی نمودند و مرکز تحقیقات علوم اعصاب از دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعنوان یکی از اعضای کمیته علمی و اجرایی کنگره در کنار دیگر مراکز علمی بین المللی ایفای نقش نمود، این استاد دانشگاه حضور اعضای هیات علمی دانشگاه را در مجامع علمی و تبادل موضوعات علمی و داشتن ارتباطات و همکاریهای علمی بین المللی را زمینه گسترش و ترویج علم و تشویق و علاقه مندی دانشجویان به تلاش بیشتر در راه کسب علم و ارتقاء سطح بین المللی دانشگاه را ضروری دانست.

آقای دکتر فرخی ضمناً اشاره نمودند که با تعدادی از مراکز علمی مختلف که در این کنفرانس حضور داشتند جهت همکاری با دانشگاه مذاکرات و تفاهم هایی صورت گرفت.